Samtec ZW-10-20-T-D-200-055
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-20-T-D-200-055.
Sager Electronics
Datasheet1 page12 years ago
Related Parts
TE Connectivity1-746610-5
Conn IDC Connector PL 20 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Box/Tube
Pin Header, Signal, 2.54 mm, 2 Rows, 20 Contacts, Through Hole Straight, C-Grid III 90130
2.54mm Pitch C-Grid III Header, Dual Row, Vertical, 20 Circuits, Tin (Sn) Plating
TE Connectivity103309-5
Header; Pin; Vertical; Copper Alloy; Thermoplastic; 20; 0.100 x 0.100 in.; 1 A
CONN, HEADER, 20POS, 2ROW, 2.54MM; Available until stocks are exhausted Alternative available
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMDC-Grid Tube
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-20-T-D-200-055 provided by its distributors.