Samtec ZW-10-20-G-D-679-196
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 17.25 mm, 20 Contacts, Solder, 2 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-20-G-D-679-196.
Samtec
Datasheet1 page7 years ago
Technical Drawing1 page8 years ago
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-20-G-D-679-196 provided by its distributors.
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk