Samtec ZW-10-19-T-D-250-100
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-19-T-D-250-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TE Connectivity1-746610-5
Conn IDC Connector PL 20 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Box/Tube
Pin Header, Signal, 2.54 mm, 2 Rows, 20 Contacts, Through Hole Straight, C-Grid III 90130
Molex 34690-0200 Stac64 Vertical Header Assembly, 20 Circuits, Polarization A, Black, Tray
TE Connectivity102153-4
Conn Ejector Header HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Frame
2.54mm Pitch C-Grid III Header, Dual Row, Vertical, 20 Circuits, Tin (Sn) Plating
Header; Pin; Vertical; Copper Alloy; Thermoplastic; 20; 0.100 x 0.100 in.; 1 A
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-19-T-D-250-100 provided by its distributors.