Samtec ZW-10-19-L-S-950-120
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 24.13 mm, 10 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-19-L-S-950-120.
Samtec
Technical Drawing1 page8 years ago
Datasheet1 page8 years ago
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-19-L-S-950-120 provided by its distributors.
"Flexible Board Stacking Header
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole