Samtec ZW-10-15-S-S-280-220
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 7.11 mm, 10 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-15-S-S-280-220.
Samtec
Datasheet1 page7 years ago
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-15-S-S-280-220 provided by its distributors.
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk