Samtec ZW-10-13-T-S-375-430
Board Stacking Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, ROHS COMPLIANT
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-13-T-S-375-430.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
TE Connectivity1-640454-0
Conn Wire to Board HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 10 Circuits, Gold (Au) Plating
TE Connectivity1-640453-0
MTA-100 RoHS Compliant 2008 Tin Connector Header UL94V-0 6mOhm 221C 5A
Header; MTA-100; 10; 250 VAC; Polyester; Tin; Copper Alloy; 0.100 in.; Tin; AMP
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-13-T-S-375-430 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole