Samtec ZW-10-11-F-S-214-396
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-11-F-S-214-396.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 10 Circuits, Gold (Au) Plating
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole C-Grid III™ Tray
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 10 Contacts, Through Hole, TSW Series
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-11-F-S-214-396 provided by its distributors.