Samtec ZW-08-12-S-S-500-100-LL
Stacking Board Connector, Locking Lead, ZW Series, 8 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-08-12-S-S-500-100-LL.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 2 Contacts, Through Hole, TSW Series
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-08-12-S-S-500-100-LL provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 8 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk