Samtec ZW-07-14-G-D-980-225
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 24.89 mm, 14 Contacts, Solder, 2 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-07-14-G-D-980-225.
Samtec
Datasheet1 page7 years ago
Technical Drawing1 page8 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-07-14-G-D-980-225 provided by its distributors.
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk