Samtec ZW-06-12-T-D-394-500
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 10.01 mm, 12 Contacts, Solder, 2 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-06-12-T-D-394-500.
Samtec
Datasheet1 page7 years ago
Technical Drawing1 page8 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-06-12-T-D-394-500 provided by its distributors.
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk