Samtec ZW-06-12-F-D-665-120
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-06-12-F-D-665-120.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
Arrow Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-06-12-F-D-665-120 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole