Samtec ZW-05-10-G-D-460-110-LL
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 11.68 mm, 10 Contacts, Solder, 2 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-05-10-G-D-460-110-LL.
Samtec
Technical Drawing2 pages4 years ago
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-05-10-G-D-460-110-LL provided by its distributors.
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole