Samtec ZW-05-10-F-D-551-110
Conn Board Stacker HDR 10 POS 13.99mm Stack Height 2.54mm Solder ST Through Hole Tube
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-05-10-F-D-551-110.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Toby Electronics
Inventory History
3 month trend:
-3.04%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-05-10-F-D-551-110 provided by its distributors.
"Flexible Board Stacking Header
Rectangular Connector Board Spacer
DUAL BODY HEADER BOARD STACKER .100
.100" FLEX STACK, FLEXIBLE BOARD
2.54mm 2 10pin 13.995mm 12.7mm*5.08mm