Samtec ZW-05-10-F-D-300-130
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-05-10-F-D-300-130.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-05-10-F-D-300-130 provided by its distributors.
Board to Board &,Headers,Mezzanine Connectors 2.54mm 2 7.62mm
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole