Samtec ZW-04-08-T-T-400-100
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-04-08-T-T-400-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page21 years ago
Related Parts
12 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
Conn, R/A Header, 12Pos, 3Row, 2.54Mm Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. TSW-104-08-T-T-RA .
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 3 Rows, 12 Contacts, Through Hole, HMTSW Series
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-04-08-T-T-400-100 provided by its distributors.