Samtec ZW-03-10-S-D-440-100
Conn Board Stacker HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-03-10-S-D-440-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page13 years ago
Datasheet2 pages14 years ago
Related Parts
Pin Header, Vertical, Wire-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole Straight
2.54mm Pitch C-Grid Breakaway Header Dual Row Vertical High Temperature 6 Circuits 0.38
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 6 position 0.100" (2.54mm)
2.54mm Pitch C-Grid III Header Dual Row 90° 6 Circuits 0.38um Gold Selective Plating
Amphenol Communications Solutions75869-131LF
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole, TSW Series
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-03-10-S-D-440-100 provided by its distributors.