Samtec ZW-03-08-L-D-200-100
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 5.08 mm, 6 Contacts, Solder, 2 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-03-08-L-D-200-100.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
2.54mm Pitch C-Grid Breakaway Header Dual Row Vertical High Temperature 6 Circuits 0.38
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 6 position 0.100" (2.54mm)
Amphenol Communications Solutions75869-131LF
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole, TSW Series
Amphenol Communications Solutions67996-106HLF
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-03-08-L-D-200-100 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk