Samtec ZW-02-10-L-D-370-100
Conn Board Stacker HDR 4 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-02-10-L-D-370-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
2.54mm Pitch C-Grid Breakaway Header Dual Row Vertical High Temperature 4 Circuits 0.38
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 4 Contacts, Through Hole, TSW Series
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
Amphenol Communications Solutions75869-130LF
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)
Amphenol Communications Solutions67996-104HLF
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 4 Contacts, Through Hole, FCI BergStik 67996
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-02-10-L-D-370-100 provided by its distributors.