Samtec ZF5S-36-02-T-WT-K-TR
Headers & Wire Housings Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZF5S-36-02-T-WT-K-TR.
Sager Electronics
Datasheet1 page5 years ago
Datasheet5 pages12 years ago
Descriptions
Descriptions of Samtec ZF5S-36-02-T-WT-K-TR provided by its distributors.
FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
Conn FFC SKT 36 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R