Samtec ZF5S-26-02-T-WT-K-TR
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZF5S-26-02-T-WT-K-TR.
Samtec
Datasheet1 page7 years ago
SymbolFootprint
Download
Descriptions
Descriptions of Samtec ZF5S-26-02-T-WT-K-TR provided by its distributors.
Connector FFC/FPC Socket 26 Position 0.5mm Solder Right Angle Surface Mount T/R