Samtec ZF5S-12-01-T-WT-K-TR
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZF5S-12-01-T-WT-K-TR.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Technical Drawing5 pages10 years ago
Electro Sonic
SymbolFootprint
Download
Descriptions
Descriptions of Samtec ZF5S-12-01-T-WT-K-TR provided by its distributors.
FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
Conn FFC SKT 12 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R