Samtec ZF5S-10-02-T-WT-K-TR
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZF5S-10-02-T-WT-K-TR.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Technical Drawing5 pages10 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Toby Electronics
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZF5S-10-02-T-WT-K-TR provided by its distributors.
FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
Conn FFC SKT 10 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R