Samtec YTW-40-06-S-Q-160-320
Conn Board Stacker HDR 160 POS 4.06mm Stack Height 2mm Solder ST Through Hole Tube
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec YTW-40-06-S-Q-160-320.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec YTW-40-06-S-Q-160-320 provided by its distributors.
"2.00 mm FleXYZ™ High-Density Board Stacker"
ULTRA HI DEN. BOARD STACKER 2MM (.079"")