Samtec YTQ-125-01-L-5-001
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Square Tail Socket Strip
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec YTQ-125-01-L-5-001.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Technical Drawing1 page10 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Headers & Wire Housings Cost Effective Rugged PCB Sockets, 2.00mm pitch
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Socket Strip
Descriptions
Descriptions of Samtec YTQ-125-01-L-5-001 provided by its distributors.
Conn Socket Strip SKT 125 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tube