Samtec YTQ-120-01-L-6-090
Conn High Density SKT 120 POS 2mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec YTQ-120-01-L-6-090.
Sager Electronics
Datasheet1 page10 years ago
Related Parts
Headers & Wire Housings Cost Effective Rugged PCB Sockets, 2.00mm pitch
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Elevated Socket Strip
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Socket Strip
Descriptions
Descriptions of Samtec YTQ-120-01-L-6-090 provided by its distributors.