Samtec YTE-125-02-L-5-730
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Elevated Socket Strip
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec YTE-125-02-L-5-730.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Technical Drawing1 page9 years ago
Sager Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Headers & Wire Housings Cost Effective Rugged PCB Sockets, 2.00mm pitch
Descriptions
Descriptions of Samtec YTE-125-02-L-5-730 provided by its distributors.
Conn Elevated Socket SKT 125 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tube