Samtec YTE-120-02-L-6-545
Conn Elevated Socket SKT 120 POS 2mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec YTE-120-02-L-6-545.
Sager Electronics
Datasheet2 pages14 years ago
Related Parts
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Square Tail Socket Strip
Headers & Wire Housings Cost Effective Rugged PCB Sockets, 2.00mm pitch
Descriptions
Descriptions of Samtec YTE-120-02-L-6-545 provided by its distributors.