Samtec YTE-120-02-F-6-700
Conn Elevated Socket SKT 120 POS 2mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec YTE-120-02-F-6-700.
Sager Electronics
Datasheet1 page8 years ago
Related Parts
Headers & Wire Housings Cost Effective Rugged PCB Sockets, 2.00mm pitch
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Square Tail Socket Strip
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Socket Strip
Descriptions
Descriptions of Samtec YTE-120-02-F-6-700 provided by its distributors.