Samtec YFW-20-12-E-10-SB-P
Board to Board & Mezzanine Connectors .050 SamArray Open-Pin-Field Array Board Stacker
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec YFW-20-12-E-10-SB-P.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Samtec
Electro Sonic
Sager Electronics
CAD Models
Download Samtec YFW-20-12-E-10-SB-P symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec YFW-20-12-E-10-SB-P provided by its distributors.
Yfw-20-12-E-10-Sb-P/ Tray Rohs Compliant: No |Samtec, Inc. YFW-20-12-E-10-SB-P
Conn Board Stacker HDR 200 POS 12mm Stack Height 1.27mm Solder ST SMD Tube