Samtec T1SST-10-28-GF-06.0-T3
"1.00 mm Micro Mate™ Single Row Discrete Wire Cable Assembly
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec T1SST-10-28-GF-06.0-T3.
Samtec
Technical Drawing3 pages6 years ago
Datasheet1 page6 years ago
Sager Electronics
Toby Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec T1SST-10-28-GF-06.0-T3 provided by its distributors.
Cable Assembly Discrete Wire 28AWG 0.15m 10 Position Discrete Wire Housing to 10 Position Discrete Wire Housing Header-Receptacle
1.00 mm Surface Mount Micro Terminal Str