Samtec SQT-105-01-L-D-RA-010
PCB Receptacle, Board-to-Board, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Rows, 10 Contacts
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec SQT-105-01-L-D-RA-010.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Samtec
Master Electronics
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
PCB Receptacle, Board-to-Board, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Through Hole Mount
Headers & Wire Housings Cost Effective Rugged PCB Sockets, 2.00mm pitch
HIROSE ELECTRICA3C-10DA-2DSA(71)
Conn Socket Strip RCP 10 POS 2mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Automotive Tray
HIROSE ELECTRICDF11-10DS-2DSA(06)
Conn DIP Socket Strip RCP 10 POS 2mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Tray
Conn Socket Strip RCP 12 POS 2mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Milli-Grid Tube
Descriptions
Descriptions of Samtec SQT-105-01-L-D-RA-010 provided by its distributors.
2mm 2mm Double Row 5.1A Tin -55鈩儈+125鈩 10P Bend insert 4mm Push-Pull,P=2mm Female Headers ROHS
"Cost Effective Rugged PCB Sockets
Push-Pull,Receptacle 2mm 2 10pin 5.1A 250nm 10.3mm*9.62mm
2.00 mm FleXYZ Cost-effective Tiger Buy