Samtec FJH-40-D-02.05-4
FFC / FPC Jumper Cables Flat Flexible Cable Jumper, 0.50 mm Pitch
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FJH-40-D-02.05-4.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Technical Drawing3 pages9 years ago
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-2.17%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec FJH-40-D-02.05-4 provided by its distributors.
Cable Assembly 0.05m 0.5mm 40 to 40 POS FFC to FFC Bulk
CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 2.05"