Samtec FJH-20-R-22.00-4
FFC / FPC Jumper Cables Flat Flexible Cable Jumper, 0.50 mm Pitch
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FJH-20-R-22.00-4.
Samtec
Technical Drawing2 pages7 years ago
Datasheet1 page7 years ago
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Samtec FJH-20-R-22.00-4 provided by its distributors.
FFC Jumper Cable 20Conductors 0.558m Tin Plated Copper 60VAC 1.4A
Cable Assembly 0.55m 0.5mm 20 to 20 POS FFC to FFC Bulk