Samtec FJ-15-D-18.00-4
FFC / FPC Jumper Cables 1.00 mm Flat Flex Cable
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FJ-15-D-18.00-4.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Samtec
Electro Sonic
3 month trend:
+16.93%
Descriptions
Descriptions of Samtec FJ-15-D-18.00-4 provided by its distributors.
FFC Jumper Cable 15Conductors 0.457m Tin Plated Copper 300VAC 1.9A
"1.00 Mm Flat Flex Cable" Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. FJ-15-D-18.00-4
Cable Assembly 0.45m 1mm 15 to 15 POS FFC to FFC Bulk