Samtec FJ-10-R-03.00-4
FFC / FPC Cable, 10 Core, 1 mm, Opposite Sided Contacts, 3 ", 76.2 mm"
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FJ-10-R-03.00-4.
Sager Electronics
Datasheet1 page8 years ago
Datasheet1 page7 years ago
Datasheet1 page5 years ago
3 month trend:
+906%
Descriptions
Descriptions of Samtec FJ-10-R-03.00-4 provided by its distributors.
FFC Jumper Cable 10Conductors 0.076m Tin Plated Copper 300VAC 1.9A
Cable Assembly 0.07m 1mm 10 to 10 POS FFC to FFC Bulk