Samtec FJ-10-D-36.00-4
FFC / FPC Jumper Cables 1.00 mm Flat Flex Cable
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FJ-10-D-36.00-4.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Technical Drawing3 pages9 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec FJ-10-D-36.00-4 provided by its distributors.
FFC Jumper Cable 10Conductors 0.914m Tin Plated Copper 300VAC 1.9A
Cable Assembly 0.91m 1mm 10 to 10 POS FFC to FFC Bulk