Samtec FFSD-20-D-03.94-01-N
".050" Low Profile Tiger Eye Idc Ribbon Cable Assembly" |Samtec, Inc. FFSD-20-D-03.94-01-N
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FFSD-20-D-03.94-01-N.
Farnell
Datasheet1 page8 years ago
Technical Drawing4 pages9 years ago
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
Descriptions
Descriptions of Samtec FFSD-20-D-03.94-01-N provided by its distributors.
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 40 Ways, 3.94 ", 100.1 mm, 1.27 mm"
Cable Assembly 0.1m 30AWG 1.27mm 40 to 40 POS IDC Connector to IDC Connector F-F Tiger eye™ Bulk
CABLE ASSY, 40P IDC RCPT-RCPT, 100.1MM;
Tiger Eye Flat IDC Socket 1.27mm