Samtec FCF8-20-01-L-14.00-S
Rectangular Cable Assemblies 0.80 mm High-Speed Cost-Effective Micro Coax Cable Assembly
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FCF8-20-01-L-14.00-S.
Samtec
Technical Drawing2 pages7 years ago
Datasheet1 page7 years ago
JRH Electronics
Sager Electronics
Farnell
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec FCF8-20-01-L-14.00-S provided by its distributors.
Cable Assembly Micro Discrete Coax Cable 3.556m 38AWG 20POS High Speed Connector to 20POS High Speed Connector PL-PL Tube
RF COAX, MICRO 20POS PLUG, 355.6MM;
0.80mm High-Sp Cost E Micro CoaxCbl Asy