Samtec FCF8-20-01-L-06.00-S
RF / Coaxial Cable Assembly, Micro High Speed Plug to Micro High Speed Plug, 50 ohm, 6 ""
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FCF8-20-01-L-06.00-S.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Technical Drawing2 pages10 years ago
Master Electronics
Newark
JRH Electronics
Toby Electronics
Inventory History
3 month trend:
-30.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec FCF8-20-01-L-06.00-S provided by its distributors.
"0.80 mm High-Speed Cost-Effective Micro Coax Cable Assembly"
RF COAX, MICRO 20POS PLUG, 152.4MM;
0.80mm High-Sp Cost E Micro CoaxCbl Asy