Samtec FCF8-10-01-L-40.00-S
RF / Coaxial Cable Assembly, Micro High Speed Plug to Micro High Speed Plug, 50 ohm, 3 ft, 1 m
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FCF8-10-01-L-40.00-S.
Samtec
Technical Drawing2 pages7 years ago
Datasheet1 page7 years ago
Sager Electronics
Farnell
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec FCF8-10-01-L-40.00-S provided by its distributors.
"0.80 mm High-Speed Cost-Effective Micro Coax Cable Assembly"
RF COAX, MICRO 10POS PLUG, 1M;
0.80mm High-Sp Cost E Micro CoaxCbl Asy