Samtec FCF8-10-01-L-10.00-S
Rectangular Cable Assemblies 0.80 mm High-Speed Cost-Effective Micro Coax Cable Assembly
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec FCF8-10-01-L-10.00-S.
Samtec
Technical Drawing2 pages7 years ago
Datasheet1 page7 years ago
JRH Electronics
Sager Electronics
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-73.42%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Samtec FCF8-10-01-L-10.00-S provided by its distributors.
RF / Coaxial Cable Assembly, Micro High Speed Plug to Micro High Speed Plug, 50 ohm, 10 , 254 mm
RF COAX, MICRO 10POS PLUG, 254MM;
0.80mm High-Sp Cost E Micro CoaxCbl Asy