Samsung Electro-Mechanics CL21C221JBANNWC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 220pF, Surface Mount, 0805...
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Classic ComponentsCL21C221JBANNWC4,000
43m
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL21C221JBANNWC.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL21C221JBANNWC provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 220pF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
General, High Level I, Normal, 125℃, 0805, RoHS
Samsung SCT
CAPACITOR, 220PF, FIXED, CERAM