Samsung Electro-Mechanics CL21B154KOANNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 150nF, Surface Mount, 0805 inch
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL21B154KOANNNC.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Samsung Electro-MechanicsCL05B154KO5NNNC
0402 16V X7R 0.15uF 10% multilayer ceramic capacitor
TAIYO YUDENHMK325B7154KN-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 100V, 0.15 uF, ± 10 %, 1210, X7R, RoHS
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL21B154KOANNNC provided by its distributors.
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.15uF 16V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 16V 0.15muF ±10% X7R