Samsung Electro-Mechanics CL10CR75CB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.75 pF, 50 V, ± 0.25pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL10CR75CB8NNNC.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Samsung Electro-MechanicsCL10CR82BB8NNNC
Cap Ceramic 0.82pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125°C Cardboard T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C0R8BB8NNNC
0603 0.8 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
0603 0.68 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.7pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125C T/R
0603 0.68 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10CR68BB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.68 pF, 50 V, ± 0.1pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL10CR75CB8NNNC provided by its distributors.
50V 0.75pF C0G 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 50V 0.75pF ±0.25pF C0G NP0
Cap Ceramic 0.75pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125C Cardboard T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 33.33% +Tol, 33.33% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00000075uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 0.75PF 50V C0G/NP0 0603