Samsung Electro-Mechanics CL31B222KGFNNNE
500V 2.2nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL31B222KGFNNNE.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
Future Electronics
Arrow Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic 0.0022uF 630V X7R 10% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Cap Ceramic 0.0022uF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206 / 2200 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDENSMK316B7222KF-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 630V, 2200 pF, ± 10 %, 1206, X7R, RoHS
KYOCERA AVX12065C222KAT2A
1206 FLEXITERM 2.2NF CERAMIC MULTILAYER CAP,50VDC,+125C, X7R DIELEC,+/-10% SMD
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL31B222KGFNNNE provided by its distributors.
Cap Ceramic 0.0022uF 500V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1206
CL31 Series 2.2 nF 500 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor