Samsung Electro-Mechanics CL21B104KBFNNNE
50V 100nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL21B104KBFNNNE.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
Future Electronics
TME
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
25V 100nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B104MBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
Samsung Electro-MechanicsCL21B104JBCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 uF, 50 V, ± 5%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL21B104KBFNNNE provided by its distributors.
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 / 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 100nF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
CL21 Series 0.1 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 50V 0.1muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 100nF ±10% 50V X7R