Samsung Electro-Mechanics CL05C151JB5NNWC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 150pF, Surface Mount, 0402...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL05C151JB5NNWC.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL05C151JB5NNWC provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 150pF, Surface Mount, 0402 inch
Samsung Electro-Mechanics
50V 150pF 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0402
CapCeramic 150pF 50VC0G 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
General, High Level I, Normal, 125℃, 0402, RoHS