Samsung Electro-Mechanics CL03C110JA3GNNH
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 11pF, Surface Mount, 0201 inch
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL03C110JA3GNNH.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
Samsung SCT
Arrow Electronics
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL03C110JA3GNNH provided by its distributors.
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 11pF 25V C0G 5% SMD 0201 125°C Cardboard T/R
General, Standard, Normal, 125℃, 0201, RoHS