Same Sky UJ20-C-R-G-TH-1-P14-TR
USB-C (USB TYPE-C) USB 2.0 Receptacle Connector 24 (14+10 Dummy) Position Throug
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Same Sky UJ20-C-R-G-TH-1-P14-TR.
Future Electronics
Datasheet5 pages1 year ago
Same Sky
Master Electronics
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+14.91%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Same Sky UJ20-C-R-G-TH-1-P14-TR provided by its distributors.
CONN RCPT USB 2.0 TYPE C PCB RA
USB JACK TYPE C 2.0 RTANG GOLD PLATED 3;
USB JACK, TYPE C, 2.0, RIGHT ANG
Type C, USB 2.0, 480 Mbps, 30 Vdc, 5 A, Right Angled, Through Hole Mounting Style, Through Hole Contact Pin Type, Gold plated 3 µin, 8.94 mm, Cap, 14 pin, USB Receptacle