Same Sky DS04-254-1-10BK-SMT
Switch DIP OFF ON SPST 10 Raised Slide 0.025A 24VDC Gull Wing 2.54mm SMD Tube
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Same Sky DS04-254-1-10BK-SMT.
Same Sky
Datasheet6 pages1 year ago
Datasheet6 pages1 year ago
IHS
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
+19.10%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.65
Introduction Date2020-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Same Sky DS04-254-1-10BK-SMT provided by its distributors.
10 Position, Surface Mount, 2.54 mm Pitch, Raised Slide Actuator, Flat Bottom, SMT Pin, DIP Switch
SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V